Budowlank Kulturalnie

30 października 2018r (wieczorem) Uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, wybrali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Producenci”. Mimo późnej pory i 3-godzinnego spektaklu, uczniowie byli bardzo podekscytowani. Największą atrakcją było wejście za kulisy, na dużą scenę i spotkanie z głównym aktorem musicalu Panem Dariuszem Niebudkiem. Uściski dłoni, wspólne zdjęcie i rozmowa z aktorem były zwieńczeniem tego wieczoru. Oto wrażenia uczniów:

Czytaj więcej: Budowlank Kulturalnie

Ciekawa propozycja - SPiNday

Nie wiesz co robić w sobotę rano, zapraszamy i polecamy ...

My tam będziemy, nauczyciele Fizyki.

WIZYTA W RECKLINGHAUSEN

W dniach 26-30 września 2014 roku 29 uczniów Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu – Zespołu Szkół pod kierownictwem Pani Beaty Barakowskiej wraz z 2 opiekunami w ramach rewizyty (w wrześniu 2013 gościliśmy w naszej szkole uczniów z wymienionego niżej miasta) pojechało do Niemiec, do miasta partnerskiego - Recklinghausen.

Głównym celem tego spotkania był projekt : „DAY OF SONG”, dlatego większość uczestników, to członkowie Szkolnej Orkiestry Dętej wraz z Kapelmistrzem, Panem Pawłem Szczotem na czele.

Czytaj więcej: WIZYTA W RECKLINGHAUSEN

Londyn 2014

W sobotę 22. marca o godzinie 11:00 grupa 30 uczniów naszej Szkoły wyruszyła autokarem w kierunku Londynu. Wycieczka została zorganizowana w ramach współpracy nauczycieli ZSO nr 3 i Państwowych Szkół Budownictwa- Zespołu Szkół. Trasa wiodła przez: Niemcy- Holandię- Belgię- Francję i Kanał la Manche.


Do centrum Londynu dotarliśmy w godzinach porannych. 

Czytaj więcej: Londyn 2014

Wizyta studyjna w Centrum Ogrodniczym

Wizyta studyjna - Centrum Ogrodnicze "Ogród Śląski" Antoni Żurek

W dniu 12.03.2014r. odbyła się wycieczka, której celem była wizyta w "Ogrodzie Śląskim" w Świerklańcu. Młodzież na wstępie zapoznała się z planem zagospodarowania ww. centrum ogrodniczego, schematem obsługi Klienta oraz wysłuchała wykładu z prezentacją pt. "Walory dekoracyjne roślin - jak się nimi cieszyć przez cały rok".
Wycieczka odbyła się w ramach projektu unijnego "Mam zawód - mam pracę w regionie".
 Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wyjazdu.

  • IMG_0868
  • IMG_0874
  • IMG_0878

 

Warsztaty w DOMU WSPÓŁPRACY

Warsztaty zorganizowane przez DOM WSPÓŁPRACY POLSKO – NIEMIECKIEJ z Gliwic

Dnia 16.10.2013r.  zostały przeprowadzone warsztaty przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej pt: „ Projekty kulturalne w dialogu międzynarodowym i międzykulturowym”.  Młodzież klasy 1a LO wraz z wychowawcą, panią Beatą Barakowską, zapoznała się, w jaki sposób działa ta organizacją pozarządowa,  a następnie 5 grup miało wykazać się swoją własną inwencją twórczą, tworząc swoje własne projekty. Młodzież spędziła ciekawie czas w towarzystwie przemiłych Pań z DWPN.

Czytaj więcej: Warsztaty w DOMU WSPÓŁPRACY

Wycieczka do Rosji

Wycieczka do Rosji

 

Grupa uczniów naszej zacnej „Budowlanki” gościła w dniach 23.05 – 03.06 br. w partnerskim Dmitrowskim Profesjonalnym Collegu w Dmitrowie.

Nasza przygoda zaczęła się w czwartek 23 maja krótko przed północą.

Autokarową „tułaczkę” na wschód rozpoczęliśmy z naszym partnerem z „polskiegobusa”, który zawiózł nas do Warszawy, gdzie czekała nas przeprawa z południowego jej krańca na zachodni.

Już piątek ,a my rozkoszujemy się podróżą, jakżeby inaczej, jedyną linią warszawskiego metra oraz kolejką podmiejską. 

Czytaj więcej: Wycieczka do Rosji

Recklinghausen 2013

Oto krótki dziennik z Naszej wymiany polsko – niemieckiej

 

Piątek 1 luty

Ok. godz. 4.30 dotarliśmy na dworzec do Reklinghausen skąd zabrali nas rodzice wraz
z uczniami Gymnasium Petrinum do swoich domów na śniadanie i gorącą kawę (po 15 godzinach jazdy „stawia na nogi”).

Od godz. 8.00 uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych na dwóch pierwszych lekcjach,
a następnie spotkaliśmy się z panem Jorgiem Shurmanem, który oprowadził nas po całym budynku szkoły. Prawdziwe przyjęcie powitalne zorganizowano nam wieczorem w chińskiej restauracji. Atmosfera była super, wielu z nas spróbowało nowych potraw m.in: ośmiornice, małże i wiele innych:)

Czytaj więcej: Recklinghausen 2013

Rewizyta w Recklinghausen

Na początku lutego (1-7.02.2013), uczniowie: Karolina Dybała, Aneta Goldman, Magdalena Sówka, Magdalena Brylska, Patrycja Smagacz, Ewa Mazurkiewicz, Patryk Nasiłowski, Artur Koszowski i Beniamin Wolny wraz z nauczycielami: Panią Dorotą Smętkowską i Panem Tomaszem Maruszczykiem pojadą z rewizytą do Recklinghausen. Cała grupa będzie gośćmi uczniów z  Gymnasium Pertinum.

Czytaj więcej: Rewizyta w Recklinghausen

Wycieczki dydaktyczno - poznawcze

Uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa - Zespole Szkół w Bytomiu, kierunku Technik Architektury Krajobrazu na przełomie miesiąca września i października w r.szk. 2010/2011 uczestniczyli w ciekawych wycieczkach dydaktyczno-poznawczych.

 

Bezpośrednio w terenie zapoznali się z wiedzą dotyczącą budowy i zasad działania maszyn, urządzeń i pojazdów stosowanych w urządzaniu i pielęgnacji terenów zieleni. Zobaczyli, jak wyglądają prace związane z nasadzaniem roślin ozdobnych na klombach, skwerkach, parkach i ogrodach oraz efekty tych prac po latach.

 

Uczniowie kierunku Technik Budownictwa Ogólnego zwiedzili Zabytkową Stację Wodociągową w Karchowicach. Poznali historię stacji oraz sposób uzdatniania i przesyłania wody do celów użytkowych.

 

Organizatorami wycieczek byli nauczyciele prowadzący zajęcia z przedmiotów zawodowych: Ewa Bińko, Krystyna Prokop, Janusz Stebel, Danuta Todor-Kazek.

Celami wycieczek były:

- Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS w Goczałkowicach

- Przeds. Handl. Sprzętem. Roln. AGROMA w Świerklańcu

- Zabytkowa Stacja Wodociągowa w Karchowicach-Zawadzie

Wycieczka do Wrocławia

27 kwietnia o godzinie 8.15 spod szkoły autokarem wyruszyliśmy do Wenecji Północy. Po drodze z okien autokaru oglądaliśmy Jezioro Pławniowickie,które jest ogólnodostępnym miejscem rekreacji.

 

Następnie zobaczyliśmy Górę św. Anny z bazyliką i sanktuarium, która jest dawnym wulkanem o wysokości 407,6 m n.p.m. W Grzbiecie Chełmu stanowi on najwyższe wzniesienie.

W dalszej naszej podróży

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl