"Deutsch ist fur mich..."

Dnia 22.marca 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Wojewódzki Konkurs języka niemieckiego: "Deutsch ist fur mich...". Duet Jakuba Gajewskiego i Mateusza Krzykawskiego (uczniów klasy 1c) zdobył I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :) :) :)

Zwycięzcom Serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej: "Deutsch ist fur mich..."

Polacy nie gęsi...

... czyli Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym

Widownia zainteresowana przebiegiem konkursu o języku ojczystymOkazuje się, że praktyczna umiejętność posługiwania się językiem ojczystym to spore wyzwanie. Przekonali się o tym uczniowie budowlanki, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez polonistów 14 marca br. Uczestnicy w trzech etapach rozgrywki zmagali się z zadaniami zawierającymi przykłady najbardziej typowych i najczęstszych błędów językowych popełnianych przez Polaków. Odpowiadali na pytania dotyczące kultury języka i poprawności gramatycznej.   Rozwiązywali zagadki językowe w formie kalamburów oraz czytali wybrane fragmenty epopei narodowej A. Mickiewicza, Pana Tadeusza.

Więcej: Polacy nie gęsi...

Konkurs z języka angielskiego 2015/2016

W tym roku konkurs językowy, nie tyle sprawdzał znajomość języka
angielskiego, co wiedzę o Wielkiej Brytanii. Osoby zainteresowane miały
tydzień na zapoznanie się elementami kultury brytyjskiej zamieszczonymi
na konkretnych stronach internetowych. Pierwszy etap konkursu odbył się 4 grudnia
2015 roku. Uczestnicy rozwiązywali zadania w języku polskim. Pytania w drugiej części, 11 grudnia, były bardziej szczegółowe i już w języku angielskim. Trzecia część była debatą, w czasie której uczniowie mieli za zadanie znalezienie argumentów za i przeciw losowo wybranym problemom. Na podstawie wszystkich trzech etapów wyłoniono najlepszych- Aleksandrę Błaszczyk z klasy 1b (miejsce trzecie), Tomasza Salika z klasy 2m (miejsce drugie) oraz Klaudię Wawełczyk z klasy 2a (miejsce pierwsze). Zwycięzcy otrzymali cząstkową ocenę celującą z języka angielskiego, a na poranku wigilijnym wręczone zostały nagrody książkowe.

Wyniki Bytomskiej Olimpiady Języków Obcych

Ogłaszamy wyniki II etapu Bytomskiej Olimpiady Języków Obcych:

Z języka angielskiego zajęliśmy:

9 miejsce- Błażej Kałuża z klasy 1c
oraz
13 miejsce - Marta Baranowicz z klasy 2a.

Z języka niemieckiego mamy:

5 miejsce- Beniamin Wolny z klasy 4bc
oraz
6 miejsce – Aneta Goldman z klasy 2a.

GRATULUJEMY!

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

W finale Szkolnego Konkursu Ortograficznego (grudzień 2011) uczestniczyło 36 kandydatów, zakwalifikowanych spośród wszystkich uczniów „Budowlanki”, którzy
w dniu 7. grudnia 2011r. zmagali się, pisząc szkolne dyktando. ”Marzenia i mrzonki” o wygranej spełniły się w przypadku uczniów:

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolne potyczki z „h” i „ch”

Szkolne potyczki z „h” i „ch” W tegorocznym Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w dniach 5. i 12. grudnia 2009 r. uczniowie zmagali się z dyktandami ukierunkowanymi przede wszystkim na poprawność zapisu wyrazów z „h” i „ch”. Halo, Hipolicie!…tak rozpoczynał swój list do przyjaciela niejaki Bożydar Nietoperz przebywający na wyspie oddalonej o sześćdziesiąt sześć obrotów kuli ziemskiej, zaludnionej przez hoże mieszkanki...

Czytaj więcej: Szkolne potyczki z „h” i „ch”

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl