Najlepsi budowlańcy w Bytomiu

NAJLEPSI UCZNIOWIE ŚLĄSKICH SZKÓŁ BUDOWLANYCH

NA OLIMPIADZIE W BYTOMIU

Słoneczna, ciepła pogoda powitała w sobotę (5 marca ) w Bytomiu uczestników XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z całego Śląska. Organizatorem zawodów były Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Bytomia, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Sponsorami generalnymi Olimpiady są firmy: FAKRO, POLSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW CEMENTU i PPG INDUSTRIES.

 

W zawodach udział wzięło 78 najlepszych uczniów z 18 śląskich szkół. Młodzież rozwiązywała zadania z zakresu technologii budowlanych, architektury, konstrukcji, organizacji budowy i kosztorysowania w dwóch etapach. Przebieg Olimiady nadzorowało jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej i Bytomscy przedsiębiorcy budowlani. W czasie, kiedy młodzież zmagała się z zadaniami, opiekunowie zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach..

W zawodach okręgowych wzięło udział sześcioro uczniów Bytomskiej Budowlanki: Dorota Gałuszko (kl.4), Aleksandra Nawrocka (kl.3), Monika Wrzesińska (kl.2), Błażej Haida (kl.4), Piotr Mrachacz (kl.4) i Mateusz Wójtowicz (kl.2). Przygotowaniem uczniów do Olimpiady zajmowali się: mgr inż. arch. Anna Szczepaniak, mgr inż. Piotr Szczepaniak i mgr inż. arch. Witold Dąbrowski. Prace zostały przesłane do Komitetu Głównego na Politechnice Warszawskiej. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Liczymy, że jak co roku, młodzież Bytomskiej Szkoły zakwalifikuje się do finału ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się 15 kwietnia w Ostrzeszowie.

 

  • IMG_9956_1
  • IMG_9967_1
  • IMG_9948_1
  • IMG_9953_1
  • IMG_9984_1
  • IMG_9930_1
Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl