SIATKARSCY HEROSI

Popularność tej dyscypliny sportowej w naszej szkole bije rokrocznie rekordy, co ma swoje odzwierciedlenie w liczbie biorących udział reprezentacji klasowych. W męskiej odmianie siatkówki do rywalizacji o Mistrzostwo Szkoły zgłosiło się 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne:

• 4c  -  3c    0:2.

Do dalszych gier awansowały po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy, które utworzyły 4 pary ćwierćfinałowe. Dla każdego zespołu zwycięstwo było przepustką do tzw. medalowego raju. Przegrani natomiast odpadali z dalszej rywalizacji i już mogli mobilizować się na następną edycję tych mistrzostw.

W pierwszej parze obserwowaliśmy bratobójczy pojedynek pomiędzy kl.2e i kl.3e, a więc przedstawicieli tego samego zawodu. Ostatecznie po zaciętym i wielce wyrównanym pojedynku zwyciężyły młode wilczki z kl.2e.

W drugiej parze rywalizowali przedstawiciele technikum z kl.1c oraz liceum z kl.2a/m. Tym razem pierwszaki sprawili tęgie lanie swoim starszym kolegom ogrywając ich 2:0.

W trzeciej parze los skojarzył młodych gniewnych z kl.1e oraz starszyzny maturalnej z kl.4c. Po rozegraniu 2 setów wynik brzmiał 1:1. Później w trzecim secie starszyzna dostała zadyszki co bez skrupułów wykorzystali młodzi gniewni, którzy ostatecznie tryumfowali 2:1.

W czwartej parze znów obserwowaliśmy bratobójczy pojedynek budowlańców z kl.2c i kl.3c.   W tym meczu starsi nie pozwolili na wiele swoim młodszym kolegom ostatecznie gromiąc ich          w dwóch setach.

Czas na półfinały. Skończyły się żarty. Każdy mecz to przepustka do gry o najwyższą stawkę. Pierwsi na parkiet wyszli przedstawiciele szkoły zasadniczej czyli klas 1e i 2e. Tym razem elita z 2e pokazała, kto rządzi w szkole i na szkolnym parkiecie. Młodych gniewnych stać było tylko na wygranie jednego seta. W finale po zwycięstwie 2:1 zameldowała się kl.2e.

Drudzy na parkiet wyszli przedstawiciele technikum budowlanego, a ściślej powiedziawszy reprezentacje klas 1c i 3c. W tym pojedynku faworyt całych rozgrywek nie zawiódł i gładko pokonał pierwszoklasistów 2:0.

Czas na mały finał czyli mecz o trzecie miejsce, a w nim pojedynek pierwszaków – „świeżaków” z kl. 1c i 1e. Mecz był bardzo zacięty i do ostatniej chwili trwała wyrównana walka o upragnione zwycięstwo i zdobycie brązowych medali.  Ostatecznie zawisły one na szyjach uczniów kl.1c, którzy pokonali młodych gniewnych z kl.1e 2:1, dla których była to jednocześnie duża lekcja pokory (miejmy taką nadzieję…). „Brązowi” chłopcy to: Andrzej Jaros, Kamil Silski, Paweł Kamela, Daniel Konewiewski, Mateusz Lubos, Piotr Mrachacz, Kamil Błaszczyk oraz Patryk Nasiłowski (2b).

Przed finałowym meczem sala gimnastyczna znów wypełniła się po brzegi. Na honorowym miejscu zasiadła dyrekcja wraz z entuzjastycznie nastawionymi nauczycielami by wspólnie z całą dziatwą szkolną przeżywać najważniejszy mecz turnieju w którym to naprzeciw siebie stanęły reprezentacje kl.3c oraz kl.2e. Ten finałowy mecz rozgrywany był do trzech zwycięskich setów.

Obfitował on w wiele ciekawych aczkolwiek nieczęsto przypadkowych zagrań. Pierwsze dwa sety to dominacja starszyzny, która wygrała je 25:21 oraz 25:20. Młodzieńcy z 2e starali się jak mogli by przeciwstawić się sile rażenia swoich przeciwników. Do wykrzesania z siebie dodatkowych sił mobilizowała ich i głośno dopingowała sama pani dyrektor, która w pewnym momencie użyła w żołnierski sposób kilka stanowczych i męskich słów… Dało to natychmiastowy efekt, ponieważ zawodowcy zmobilizowali się i wygrali tego seta 28:26.

Gramy więc dalej. W czwartym secie faworyci postawili „kropkę nad i” i pokonali swoich rywali 25:22 ostatecznie tryumfując 3:1. Złote medale i cały splendor dla kl.3c, którzy zagrali w następującym składzie:  Damian Janecko, Maciej Trefon, Kamil Tyl, Dawid Nowak, Aleksander Krakowski, Sebastian Zwierzykowski, Jakub Grądziel, Jakub Heyser. Natomiast srebrni medaliści to: Rafał Widera, Marcin Labisz, Marek Hajda, Piotr Baran, Michał Pogoda, Kamil Kwiatkowski, Krzysztof Tyczyński, Zbyszek Ledwoń, Denis Deptała.

Rozgrywki dobiegły końca, a rozentuzjazmowany tłum rzucił się w kierunku zwycięzców po autografy.

W organizację tego mistrzowskiego turnieju swój bezinteresowny wysiłek włożyli nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego: Robert Konieczny, Bogdan Dudziak oraz kierownik zarządzający zawodów Sebastian Jarzębak. Ponadto swój nieoceniony wkład w przebieg zawodów wniósł niezastąpiony Adrian Bembenek, który sędziował wszystkie mecze.

Wkrótce relacja z meczu gwiazd, w którym to złoci medaliści ( kl.3c ) dostąpili zaszczytu rywalizacji na siatkarskim parkiecie ze swoimi Mistrzami czyli  reprezentacją nauczycieli.