Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Inauguracja - ślubowanie pierwszych klas   „Nasza Budowlanka stanie się z czasem i Waszą” – pod takim hasłem rozpoczęto 6 września inaugurację roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości zgodnie z tradycją udział wzięły klasy pierwsze liceum, technikum i szkoły zawodowej oraz uczniowie klas maturalnych. Oprawę artystyczną stanowiły Szkolna Orkiestra Dęta i Kompania Reprezentacyjna Klas Mundurowych.

Więcej: Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 

MAMMA MIA – Budowlanka się rozwija!!!

Pod takim hasłem 30 września w auli Szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień chłopaka”. Motywem przewodnim imprezy przygotowanej i prowadzonej przez klasę 2a był wybór „Króla lat 80-tych”. Przedstawiciele klas (nr 3, 9 i 18 z dziennika) wykonali FLASH-MOB do repertuaru ABBY :), a „dwunastu wspaniałych” z klas 1b, 2b, 3b, 2c, 1am, 2a,2m i 3m stanęło do rywalizacji o nagrodę główną.

Czytaj więcej: MAMMA MIA – Budowlanka się rozwija!!!

Dzień Chłopaka 2016

Dzień Chłopaka 2016

W tym szczególnym dniu – października trzeciego, witamy serdecznie chłopaka każdego…takim słowami powitały prowadzące w auli szkolną imprezę uczennice klasy 2b i 1a: Julia Ochman, Martyna Plewnia. Tym razem na scenie zastąpiły w układzie tanecznym „Gorące szelki” równie płonące „Gorące... szpilki. Wybrani reprezentanci klas w strojach superbohaterów wzięli udział w nie lada ciężkich konkurencjach, m.in.: z dziedziny sportu, filmu i gotowania.

 

Więcej: Dzień Chłopaka 2016

Uroczyste rozpoczęcie w PSB - 2015/2016

„Dla maturzystów to pierwszy z cyklów pożegnań…”  takimi m. in. słowami Dyrektor Szkoły Anna Hyla rozpoczęła inaugurację roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości tradycyjnie udział wzięły klasy pierwsze liceum, technikum i szkoły zawodowej oraz uczniowie klas maturalnych. Oprawę artystyczną stanowiły Szkolna Orkiestra Dęta i Kompania Reprezentacyjna Klas Mundurowych.
W imieniu uczniów klas pierwszych przyrzeczenie złożyli:

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie w PSB - 2015/2016

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

 

Dla pierwszoklasistów to jeden z najważniejszych dni w całym roku szkolnym, dla maturzystów to już ostatnie takie wydarzenie. Dzisiaj najlepsi z najlepszych: Piotr Witkowski (wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia) oraz Alicja Konieczna i Agnieszka Ukuś (kandydatki do Stypendium Prezesa Rady Ministrów) odczytali tekst ślubowania prezentujący wzór ucznia PSB, tzn. takiego, który sumiennie wypełnia swoje obowiązki i godnie reprezentuje szkołę. Uczniom klas pierwszych życzymy, by jak najwytrwalej dążyli do osiągnięcia tej postawy, a maturzystom satysfakcjonujących wyników z egzaminów zawodowych i maturalnych.

Czytaj więcej: Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Inauguracja - ślubowanie pierwszych klas   „Nasza Budowlanka stanie się z czasem i Waszą” – pod takim hasłem rozpoczęto 6 września inaugurację roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości zgodnie z tradycją udział wzięły klasy pierwsze liceum, technikum i szkoły zawodowej oraz uczniowie klas maturalnych. Oprawę artystyczną stanowiły Szkolna Orkiestra Dęta i Kompania Reprezentacyjna Klas Mundurowych.

Więcej: Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Wycieczka do Recklinghausen.

W dniach 01.09-04.09.2017. odbyła się wycieczka szkolna do miasta Recklinghausen. W malowniczej miejscowości niemieckiej organizowano w tym czasie uroczystości 34. Beuthener Heimattreffen. Z tej okazji Szkolna orkiestra dęta wystąpiła przed publicznością , prezentując wszystkim wybranym znane i lubiane utwory muzyczne.

Czytaj więcej: Wycieczka do Recklinghausen.

"Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..."

" Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..." czyli Narodowe Czytanie "Wesela" w PSB, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Narodowe Czytanie jest organizowane co roku przez Prezydenta RP. Do 6. edycji w głosowaniu wybrana została lektura Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Celem Narodowego czytania jest przypomnienie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, promocji czytelnictwa, uwrażliwienie na piękno literatury i podkreślenie roli, jaka wybrane utwory odgrywały w naszej historii i kulturze.

 

Czytaj więcej: "Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..."

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Państwowych Szkołach Budownictwa miało miejsce 7. września. Podczas uroczystej akademii zgodnie z tradycją Budowlanki przyrzeczenie złożyli :

Bartosz Wydera kl. 1 b/c

Aleksandra Sobik kl. 1m

Kacper Kwiecień kl. 1e

Akademia była również okazją aby pierwszoklasiści mogli zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych oferowanych w naszej Szkole. Wystąpiła przed nimi Szkolna Orkiestra Dęta , Szkolna Kampania Reprezentacyjna  klas mundurowych oraz zespół Szkolnych Mażoretek.

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj wszędzie i w każdej chwili.

Czas oczekiwania lub podróży nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu  z kulturą.
Wykorzystywane przez Was urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom.
Książki elektroniczne i audiobooki   opublikowane na stronie internetowej wolne lektury. pl są darmowe, pozostają  w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

Czytaj więcej: Czytaj wszędzie i w każdej chwili.

Budowlanka czyta "Lalkę"

    5 września w auli Szkoły nasi uczniowie wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Uczennica klasy 3b Daria Gumula odczytała rozdział pierwszy powieści pt.: Jak wygladała firma J. Mincel i S. Wokulski przez szkło butelek?, z którego wyłania się dosyć tajemniczy portret psychologiczny bohatera, Stanisława Wokulskiego.

Czytaj więcej: Budowlanka czyta "Lalkę"

Inauguracja

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się dnia 1. 09. 2015r. o godzinie 10.00.

Do auli szkolnej, zapraszamy uczniów klas pierwszych. Pozostałych uczniów do klas na spotkanie z wychowawcami.

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl