OWOC JAK ZIEMIA
W piątek 26 października uczennice z klasy 2 m zorganizowały na terenie naszej szkoły akcję "Owoc jak Ziemia". Celem działań było przybliżenie wiedzy na temat wartości odżywczych owoców i wybranych warzyw oraz nieco innego sposobu ich spożycia. Główną rolę pełniły jabłka, które zaznaczyły swoją obecność nie tylko w dziedzinie prawidłowego żywienia.
Dzięki aktywności internetowej i w większości pozytywnym komentarzom Uczniów, Rodziców, Absolwentów i Sympatyków Bytomskiej Budowlanki, Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych ZADOWOLONY KLIENT. Dziękujemy i prosimy o więcej.
Tegoroczny festiwal potworności zdominował świat Kudłatego i Scooby’ego Doo. Reprezentanci klas, wcieleni w niezwykle ciekawe formy potworków, straszydeł i potworniaków, musieli stanąć do walki i zdobyć miano Najstraszniejszego Potwora Budowlanki.
Jury przyznawało m. in. punkty za oryginalny kostium, wykonanie „przestraszonej dyni”, kolorowanie Wehikułu Tajemnic, karmienie Scooby’ego i najgroźniejszy krzyk.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej z wystawieniem sztuki scenicznej pt: „Komedia szkolna, czyli dlaczego łączy się klasy” autora jkp.
Gratulujemy uczniom klasy 4b, 3m i 2am ogromnego talentu aktorskiego!
Monsters, stworki, straszydła… potworki i spółka :) - takie postaci przybrali na moment (31 października) uczniowie naszej szkoły. W zabawie uczestniczyli przedstawiciele klas, którzy w konkurencjach: kieł, maskarada, mumifikacja oraz burza mózgów musieli udowodnić „własną potworność”.
Dwoje polonistów 10 października, trochę z duszą na ramieniu, prowadziło na spektakl do bytomskiego BCK-u „zastępy maturzystów” i tych, co właśnie omawiają Dziady A. Mickiewicza. My z obawą czy aby na pewno tak asceniczny dramat odsłoni na scenie, jak każe tradycja, swą wielkość, uczniowie raczej z nastawieniem „co to będzie?”
Już od kilkunastu lat w październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – najdłuższe święto w szkole, ogłoszone nie po to, by wyróżnić nauczycieli bibliotekarzy czy polonistów, ale przede wszystkim skierowane do wszystkich uczniów – czytelników, użytkowników biblioteki czy osób poszukujących informacji.
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy. Potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł, by zachęcić innych do myślenia, poznawania, próbowania i działania”.
11. października tymi słowami powitał zgromadzonych w auli nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, prowadzący akademię, Daniel Kalus. Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie była okazją do publicznego wyróżnienia nauczycieli za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczne (Nagrody Dyrektora Szkoły).
Część artystyczna akademii przygotowana przez klasę IIc i wychowawcę Panią Patrycję Wojtaszak zaaranżowana została na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej. W trakcie gali wręczenia „Złotych Cegieł” (nauczycielskich „Oskarów”) nagrodzeni zostali nauczyciele w czternastu kategoriach: