Owoc jak Ziemia

OWOC JAK ZIEMIA
W piątek 26 października uczennice z klasy 2 m zorganizowały na terenie naszej szkoły akcję "Owoc jak Ziemia". Celem działań było przybliżenie wiedzy na temat wartości odżywczych owoców i wybranych warzyw oraz nieco innego sposobu ich spożycia. Główną rolę pełniły jabłka, które zaznaczyły swoją obecność nie tylko w dziedzinie prawidłowego żywienia.

Czytaj więcej: Owoc jak Ziemia

SIŁA SIECI.

Dzięki aktywności internetowej i w większości pozytywnym komentarzom Uczniów, Rodziców, Absolwentów i Sympatyków Bytomskiej Budowlanki, Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych ZADOWOLONY KLIENT. Dziękujemy i prosimy o więcej. 

Czytaj więcej: SIŁA SIECI.

Potwory i tajemnicze sprawy w PSB

Festiwal potworności w PSBTegoroczny festiwal potworności zdominował świat Kudłatego i Scooby’ego Doo. Reprezentanci klas, wcieleni w niezwykle ciekawe formy potworków, straszydeł i potworniaków, musieli stanąć do walki i zdobyć miano Najstraszniejszego Potwora Budowlanki.

Jury przyznawało m. in. punkty za oryginalny kostium, wykonanie „przestraszonej dyni”, kolorowanie Wehikułu Tajemnic, karmienie Scooby’ego i najgroźniejszy krzyk.

Więcej: Potwory i tajemnicze sprawy w PSB

Festiwal Potworności 2015

Monsters, stworki, straszydła… potworki i spółka :) - takie postaci przybrali na moment (31 października) uczniowie naszej szkoły. W zabawie uczestniczyli przedstawiciele klas, którzy w konkurencjach: kieł, maskarada, mumifikacja oraz burza mózgów musieli udowodnić „własną potworność”.

Czytaj więcej: Festiwal Potworności 2015

Z gwiazdką lektury do matury

Dwoje polonistów 10 października, trochę z duszą na ramieniu, prowadziło na spektakl do bytomskiego BCK-u „zastępy maturzystów” i tych, co właśnie omawiają Dziady A. Mickiewicza. My z obawą czy aby na pewno tak asceniczny dramat odsłoni na scenie, jak każe tradycja, swą wielkość, uczniowie raczej z nastawieniem „co to będzie?”

Czytaj więcej: Z gwiazdką lektury do matury

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od kilkunastu lat w październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – najdłuższe święto w szkole, ogłoszone nie po to, by wyróżnić nauczycieli bibliotekarzy czy polonistów, ale przede wszystkim skierowane do wszystkich uczniów – czytelników, użytkowników biblioteki czy osób poszukujących informacji.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

GALA OSKARÓW W PSB-ZS

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy. Potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł, by zachęcić innych do myślenia, poznawania, próbowania i działania”. 
11. października tymi słowami powitał zgromadzonych w auli nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, prowadzący akademię, Daniel Kalus. Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie była okazją do publicznego wyróżnienia nauczycieli za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczne (Nagrody Dyrektora Szkoły).

                Część artystyczna akademii przygotowana przez klasę IIc i wychowawcę Panią Patrycję Wojtaszak zaaranżowana została na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej.  W trakcie gali wręczenia „Złotych Cegieł” (nauczycielskich „Oskarów”) nagrodzeni zostali nauczyciele w czternastu kategoriach:

Czytaj więcej: GALA OSKARÓW W PSB-ZS

Dzień Edukacji Narodowej - NAGRODY.

Z okazji dnia Edukacji Narodowej wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym pedagogom w naszym mieście. W trakcie uroczystości w Operze Śląskiej, wśród nagrodzonych byli nasi nauczyciele.
Nagrody Prezydenta Bytomia przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali mgr Anna Hyla, mgr inż. arch. Anna Szczepaniak oraz mgr Paweł Szczot. Wręczono je w trakcie uroczystości w Operze Śląskiej. Pani dyrektor Anna Hyla otrzymała również Medale Komisji Edukacji Narodowej.
 

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej - NAGRODY.

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl