Quo vadis PSB?

czytanie SienkiewiczaW końcu Rok Sienkiewiczowski więc czytaliśmy Sienkiewicza. W scenerii epoki – muzyka rzymska, stroje rzymskie, kolumna rzymska, patera z winogronami… Przedstawiliśmy fragmenty „Quo vadis”: dialogi Winicjusza z Ligią z komentarzami narratorskimi. W odpowiednich rolach wystąpiliśmy: jako narrator – Daria Gumula, w roli Winicjusza – Tomasz Piech, a głosu Ligii użyczyła Paulina Skowera.

Więcej:Quo vadis PSB?

Dzień Kobiet 2016

Główną atrakcją szkolnej imprezy zorganizowanej przez klasę 1c był występ męskiego zespołu „Gorące Szelki” :)
Niezwykły układ taneczny, pełen humoru i brawury wzbudził podziw żeńskiej części publiczności…zresztą zgodnie z zamierzeniem.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2016

Witamy wiosnę na basenie

W pierwszym dniu wiosny w ramach akcji „Witamy wiosnę na sportowo” dwadzieścioroośmioro uczniów, zarówno dziewcząt jak i chłopców, wraz z nauczycielami Katedry Wychowania Fizycznego, a więc Sebastianem Jarzębakiem, Robertem Koniecznym oraz Bogdanem Dudziakiem, rekreacyjnie spędzaliśmy czas na basenie miejskim OSiR w Bytomiu. Przy okazji tego wiosennego święta przeprowadziliśmy jubileuszowe XX Mistrzostwa Szkoły w pływaniu.

Ozdobą tych mistrzostw były zmagania urodziwych uczennic z naszej szkoły, które rywalizowały ze sobą w każdym stylu pływackim. Na wyróżnienie zasługują wszystkie uczestniczki tych zawodów jednakże na specjalne uznanie zasługuje Barbara Krawczyk z kl. 3a, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium oraz zaprezentowała nam się jeszcze dodatkowo w srebrnym kolorze. Na wyróżnienie zasługuje także Paulina Janota z kl. 3a, która zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Godną wyróżnienia jest także uczennica z kl. 1c Paulina Stefańska, która zaprezentowała się wszystkim w złotym kolorze oraz dwukrotnie w brązowym.

Czytaj więcej: Witamy wiosnę na basenie 

Rekolekcje Wielkopostne

Starożytni mędrcy i starożytne kultury szukając obrazu życia człowieka, używali obrazu drogi.

Dziś nasza codzienność tak przyspieszyła, że droga naszego życia zaczyna bardziej przypominać bieżnię lekkoatletyczną, a my zamiast wędrowców - bardziej przypominamy biegaczy.

W jaki sposób dobrze się przygotować do tego biegu życia? Dokąd biegniemy? O co warto walczyć? Czy jesteśmy sprinterami? Gdzie i jak w to wszystko zaprosić Jezusa?

O tym będziemy starali się krótko powiedzieć w czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

 

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl