Poranek wigilijny w PSB...

Oskar Bartoszek, Fryderyk Janota, Milena Kuropatwa, Jakub Fredyk, Bartłomiej Włodarczyk w adaptacji Opowieści Wigilijnej w PSB Bytomrozpoczęliśmy klasowymi spotkaniami, które uczniowie przygotowali w swoich świątecznie przystrojonych salach lekcyjnych.

Tym razem na deskach sceny Budowlanki obejrzeliśmy remake opowiadania Ch. Dickens'a pt. "Opowieść wigilijna". E. Scrooge XXI wieku to skażony chorobą konsumpcjonizmu, pozbawiony empatii biznesmen, który dopiero w obliczu śmierci dostrzega własną małostkowość i samotność. Przedstawienie zorganizowane przez uczniów różnych klas pod opieka artystyczną pana Sławomira Karnuszewicza ukierunkowało nas na to, co w obchodach Świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze, pamięć o innych ludziach, zwłaszcza o tych, będących w potrzebie.

Więcej: Poranek wigilijny w PSB...

Święty Mikołaj słucha karaoke

Uczniowie 1bc jako Mikołaj i towarzyszeDnia 6 grudnia 2016 r. w Budowlance Mikołaj zawitał wraz ze swoją świtą: Bałwankiem, Diabłem, Reniferem
i Elfami :)
Odwiedzając uczniów w salach, wynagrodził tych grzecznych słodkimi prezentami, a innych, bardziej opornych na naukę, powitał rózgą. W szkolnej auli wybrani uczniowie w strojach reniferów wraz z reprezentacjami klas wzięli udział w podchodach i występie karaoke.

Więcej: Święty Mikołaj słucha karaoke

Poranek wigilijny 2015.

Miejsce akcji: wszędzie. Czas: zawsze. Na scenie widzimy to, co dzieje się najczęściej każdego dnia. Uczniowie PSB zaprezentowali galerię możliwych życiowych postaci: bizneswoman, heavymetalowiec, żołnierz, dj, zakupoholiczka, celebrytka, ksiądz, kibic, a każdy skupiony na sobie, żyjący w swoim świecie, zorientowany na własne problemy. W tle słychać płacz dziecka (Jezusa), na które nikt nie zwraca uwagi. Spotykamy się, mijamy, gonimy za…

Czytaj więcej: Poranek wigilijny 2015.

Budowlana Paka

12. Grudnia uczniowie klasy 3 C wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu udali się do Domu Dziecka Nr 1 w Bytomiu Miechowicach w celu przekazania świątecznego prezentu, zgromadzonego w ramach drugiej edycji akcji "Budowlana Paka".

 

Czytaj więcej: Budowlana Paka

Debata Młodych.

Dnia 8 grudnia 2017 r. w Gliwicach odbył się finał Debaty Młodych, w której wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Jakub Fredyk i Szymon Zrałek z klasy 2 A wywalczyli w etapie finałowym III miejsce. Gratulujemy!

  

Ho, ho, ho...czyli Mikołajki w PSB

6. grudnia, do Naszej Szkoły zawitał gość z dalekiej Laponii. Jak co roku Święty Mikołaj odwiedził dyrekcję Szkoły, nauczycieli oraz uczniów. W towarzystwie pięknej Śnieżynki, równie uroczych diablic oraz elfów i reniferów rozdawał słodkości wszystkim tym, którzy na nie zasłużyli. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć , które można podziwiać poniżej. 

Czytaj więcej: Ho, ho, ho...czyli Mikołajki w PSB

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl