Wydarzenia bieżące znajdują się w zakładce aktualności oraz na Facebooku.

Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Upalny czwartek minął pod znakiem piłki nożnej. Na Arenie Budowlanki rozegrano Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.
W inauguracyjne  szranki stanęli przedstawiciele klasy 1c i 2c którzy rozegrali pierwszy półfinał. Obyło się bez niespodzianki, i drugoklasiści pokonali pierwszaków 5:2, dzięki czemu awansowali do finału imprezy. Drugi półfinał rozegrała klasa 2e i 3bc. Tutaj mecz był bardziej wyrównany i o tym kto awansuje musiały zadecydować rzuty karne.

Czytaj więcej: Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Złoto Siatkarzy Budowlanki!


We wtorek, 18 grudnia 2018 roku reprezentacja naszej szkoły obroniła tytuł Mistrza Bytomia w siatkówce. Zwycięstwo naszych siatkarzy było bezapelacyjne, a wtorkowy Turniej Finałowy drużyna zwyciężyła bez straty seta. Jako pierwsi o sile Budowlanki przekonali się gospodarze finałów, zespół IV L.O. Popularny ,,Sikorak” posiadał atut swojej hali i miał apetyt na zwycięstwo. Chęci w sporcie to jednak nie wszystko. Nasi zawodnicy mieli po swojej stronie więcej atutów, a co najważniejsze mentalność zwycięzców. Od początku meczu narzuciliśmy przeciwnikom nasz styl kontrolując wydarzenia na boisku do samego końca. W efekcie po dwóch setach zwyciężyliśmy 25:20 i 25 :17.

Czytaj więcej: Złoto Siatkarzy Budowlanki!

I Bieg Budowlanki

I Bieg Budowlanki dla Niepodległej w setną rocznicę
Najpierw był pomysł, inspirowany działaniami znanych absolwentów, Darka Laksy i Wojtka Nowackiego. Pierwszy biega maratony w garniturze, drugi, zwany Stopą, wywieziony stopem gdziekolwiek, zawsze biegiem wraca do domu.
Później wiele przygotowań: ustalenie trasy, koszulki, jabłka, herbata, sponsoring, reklama, nauczycielskie deklaracje udziału na fb z licznymi lajkami (rekord prof. Holzheimera – pobił Dziekana Dudziaka!!!), zabezpieczenie w postaci zmasowanych sił bytomskiej Policji.

Czytaj więcej: I Bieg Budowlanki 

Wojewódzkie potyczki szachowe

uczniowie PSB podczas wojewódzkiego konkursu szachów w CzęstochowieAkademia Polonijna w Częstochowie gościła w ostatnich dniach listopada (28.11.2016 r.) najlepsze szachowe, tęgie głowy z całego województwa śląskiego w ramach Mistrzostw Wojewódzkich w tej królewskiej grze. Wśród najlepszych znalazła się także reprezentacja Naszej Zacnej Bytomskiej Budowlanki.

Więcej: Wojewódzkie potyczki szachowe

Bytomski „Szach-Mat”

zwycięska drużyna z PSBZ tarczą wracają nasi szkolni arcymistrzowie z zawodów o Mistrzostwo Bytomia w szachach drużynowych, które zostały rozegrane 4 listopada br. w auli I LO w Bytomiu. Nasza szkolna reprezentacja pod wodzą naszego szachowego lidera Marcina Pasieki (2c), który wespół z Adrianem Niewiadomskim (3c), Piotrkiem Witkowskim (1a) oraz Wiktorią Rożnowską (2a/m) nie mieli sobie równych w miejskich rozgrywkach w tej królewskiej grze.

Więcej: Bytomski „Szach-Mat”

Szachowy championat „Budowlanki”

najlepsiW pierwszej dekadzie listopada, grupa szachowych entuzjastów rozegrała swój bój w pierwszej edycji oficjalnych Mistrzostw Budowlanki w tej iście królewskiej dyscyplinie sportowej jaką są szachy. Ta gra planszowa rozgrywana na 64 polowej szachownicy wywodzi się z Indii i znana była już w VI wieku naszej ery pod nazwą „czaturanga” jednak ówcześnie obowiązywały dosyć inne zasady gry. Do Europy gra przywędrowała dwa wieki później, nastąpiły wówczas zmiany najbardziej przypominające współczesną grę.

Obecnie, w dobie rozmaitych wirtualnych gier komputerowych, często ogłupiających umysły młodych ludzi, ta oparta na logice gra przeżywa swoją drugą młodość. Nie inaczej było i u nas w szkole.

Więcej: Szachowy championat „Budowlanki”

Mistrzowskie zmagania lekkoatletów

XVIII Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne PSB-ZS w Bytomiu

igrzyska lekkoatletyczne     W miniony wrześniowy piątek (23.09.2016 r.) już po raz osiemnasty uczniowie „Budowlanki”, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali na bieżni, skoczni i rzutni w różnych konkurencjach, by wyłonić swoich lekkoatletycznych championów. Zawody odbyły się gościnnie na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.
    W obecności pani dyrektor szkoły Anny Hyli, co znacznie podniosło rangę tego lekkoatletycznego święta, a także wielu entuzjastycznie nastawionych i żywiołowo dopingujących nauczycieli młodzież w duchu fair play stanęła w szranki sportowej rywalizacji. Były to wyjątkowe Igrzyska, gdyż został ustanowiony nowy rekord szkoły w biegu na dystansie 100m ale o tym w dalszej części relacji.

Więcej: Mistrzowskie zmagania lekkoatletów

Mistrzowskie zmagania lekkoatletów

XVIII Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne PSB-ZS w Bytomiu

igrzyska lekkoatletyczne     W miniony wrześniowy piątek (23.09.2016 r.) już po raz osiemnasty uczniowie „Budowlanki”, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali na bieżni, skoczni i rzutni w różnych konkurencjach, by wyłonić swoich lekkoatletycznych championów. Zawody odbyły się gościnnie na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Więcej: Mistrzowskie zmagania lekkoatletów 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl