W dniu 10. listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2A Jakub Fredyk i Szymon Zrałek wzięli udział w Debacie Młodych pod tytułem " Wiara- zabieram do biura czy zostawiam w domu?", która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu. Nasi uczniowie swoją siłą argumentacji wywalczyli w debacie II miejsce. Gratulujemy!
Wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce i działalność na rzecz Szkoły uczniowie budowlanki 23 marca br. wzięli udział w musicalu Teatru Rozrywki w Chorzowie pt. Jekkyl & Hyde.
Mroczne, pełne niepokojących brzmień partytury podkreślały koszmarną opowieść i tragizm bohatera, który prowadząc doświadczenia chemiczne, zmienił radykalnie własną osobowość.
16 listopada w auli Państwowych Szkół Budownictwa odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016.
Wśród wyróżnionych były także dwie Uczennice naszej Szkoły: Aleksandra Nawrocka z Technikum nr 2 i Aleksandra Podsiadło z X Liceum Ogólnokształcącego.
„Wspomnienia z wakacji”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym na najbardziej pomysłowe, ciekawe zdjęcie z wakacji.
Do końca września można wysyłać swoje propozycje na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Bytomska Budowlanka najwyżej w rankingu szkół miesięcznika „PERSPEKTYWY”.
Jak co roku miesięcznik „Perspektywy” opublikował ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Na wynik rankingu wpływ mają wyniki egzaminu maturalnego, wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym z zakresu rozszerzonego, wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz udział uczniów i uzyskane lokaty w finałach ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.
Dzięki uzyskanym wynikom Uczniów, Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu, kształcące w zawodach technik budownictwa i technik architektury krajobrazu, zajęło 173 miejsce w kraju (18 w województwie śląskim) i otrzymało tytuł SREBRNEJ SZKOŁY. Należy dodać, że jest to najwyższe miejsce wśród szkół bytomskich.
Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy 1c Robert Pietryga otrzymał dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego w XI tomie ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ w ramach Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zabrza.
W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy Robertowi, życząc poetyckich perełek i nietuzinkowego sposobu patrzenia na świat :)
24 września 2014 roku, uroczyście obchodzony był Dzień Budowlanych w trakcie Forum Budowlanego, organizowanego przez Śląską Izbę Budownictwa i Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia państwowe Osobom i Instytucjom szczególnie zasłużonym dla branży budowlanej. Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu, odznaczone zostały „ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO”. Odznaczenie odebrała dyrektor Szkoły Pani Anna Hyla.
Podkreślić należy, że w ten sposób Bytomska Budowlanka rozpoczęła Rok Jubileuszowy 70-lecia Szkoły.
Strona 1 z 3