Konkurs Matematyczny - XVIII MKM "strzał w X" - Zapraszamy

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,

dyrekcja Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w
XVIII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych Bytomia i miast sąsiadujących
„strzał w XLO.

Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych oraz Uczniów Szkół Podstawowych. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązują zadania do wykładu. W tym roku będzie to wykład pt.

„Co można zrobić z równaniami, poza tym, że można je rozwiązać?”

Organizatorami konkursu są nasi uczniowie i absolwenci, laureaci poprzednich edycji.

Zasady przeprowadzania konkursu są opisane w regulaminie. Można się z nim zapoznać, ale można też zdać się na dobrą organizację konkursu. Zachęcając do uczestnictwa, gwarantujemy odświętną i dobrą atmosferę podczas konkursu.

Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 1.kwietnia 2019r. (poniedziałek). Rozpoczęcie konkursu - jak każdego roku o godzinie 9.06. Szczegółowy harmonogram konkursu zostanie przesłany osobom zainteresowanym. Prosimy o zgłaszanie kandydatów według załączonej karty zgłoszeń (wersja pdf i doc) do dnia 27.03.2019r. Liczba zgłoszonych uczniów jest dowolna, jednak zastrzegamy sobie prawo jej ograniczenia. Prosimy również o wypełnienie zgody na publikację wizerunku i danych osobowych.

Na naszej szkolnej witrynie www.psb.bytom.pl można znaleźć regulamin konkursu oraz przykładowe tematy i materiały z wykładów poprzednich edycji oraz zadania i propozycje ich rozwiązań.

W siedemnastu poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 3200 uczniów z 33 różnych szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XVIII edycji MKM - wystarczy jedynie ciekawość. Prosimy o podzielenie się informacją o konkursie z nauczycielami matematyki i pozostałymi, potencjalnie zainteresowanymi osobami.

 

Uczestnikom zapewnimy wiele wzruszeń.
Łączymy wyrazy szacunku,
Dyrekcja PSB ZS

 

 

XVII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI, ZADANIA... !

21 maja 2018r. w PSB i X Liceum Ogólnokształcącym, odbył się XVII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLO" dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach z siedzibą w Bytomiu. Do konkursu zgłoszono 65 uczniów gimnazjów z Siemoni, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 9.06, a zakończył z minutowym opóźnieniem o godzinie 13.19.

Czytaj więcej: XVII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI, ZADANIA... !

XVII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – Zadania Rozwiązania Materiały z wyładu.

Dziękujemy za ciekawe próby rozwiązań i komentarzy w szczególności dotyczy to zadania 5. Gwarantujemy jednak, że rozwiązanie nie zależy od tego czy luty jest przestępny i że suma dni dowolnych dwóch miesięcy nie jest większa od 74:-)

Prezentacja w auli - pomocna przy rozwiązywaniu zadań konkursowych.

Zadania konkursowe.

Odpowiedzi do przykładów wykładowych.

Odpowiedzi do zadań konkursowych. Zadanie piąte (nie dotyczące wykłady) proponujemy rozwiązać na lekcjach.

Czytaj więcej: XVII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – Zadania Rozwiązania Materiały z wyładu.

XVI MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI !

 XVI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" - dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących za nami.


24 kwietnia 2017r. w poniedziałek punktualnie o godzinie 9.06 w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym uczniowie przystąpili do XVI edycji konkursu "strzał w XLO" i "zagrali" z organizatorami o zwycięstwo!
Do konkursu zgłoszono 108 uczniów z 9 gimnazjów z Rudy Śląskiej, Siemoni, Świerklańca, Piekar Śląskich i Bytomia.

Czytaj więcej: XVI MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI !

XVI MKM – Zadania Rozwiązania Materiały z wykładu.

 XVI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" - dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących za nami.

Wykład konkursowy „Czy książki uczą wygrywania? Czyli nieco bardziej abstrakcyjnie, ale za to w sposób ścisły o grach i Nagrodach Nobla dla matematyków”. Wykład był związany z tematem przewodnim Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a poprowadził go absolwent budowlanki, nauczyciel Bogdan Ciepłak. (Przykłady materiałów z wykładu - podpowiedzi wyświetlane w auli podczas rozwiązywanie zadań).

Uczestnicy przystąpili do "gry" tzn. rozwiązywania 4 zadań konkursowych z Teorii Gier i 1 zadania nawiązującego do programu nauczania w gimnazjum - choć nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się z tym zgodzić :-). (zobacz zadania konkursowe i podpowiedzi jak je rozwiązać). Przykłady rozwiązywane podczas wykładu można zobaczyć tutaj jednak aby wysłuchać niepowtarzalnego :-) wykładu można już dzisiaj zgłaszać się do XVII edycji konkursu :-).

Czytaj więcej: XVI MKM – Zadania Rozwiązania Materiały z wykładu.

konkurs dla Gimnazjalistów 2017

XVI Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów Gimnazjów Bytomia i miast sąsiadujących „strzał w XLO”.
Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Bytomia i będzie się odbywał w ramach Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2017.

Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 24. kwietnia 2017r. (poniedziałek). Rozpoczęcie konkursu - jak każdego roku o godz. 9.06. W piętnastu edycjach konkursu wzięło już udział ponad 3000 uczniów z 32 gimnazjów.
Jeżeli chcesz zgłosić się do konkursu zwróć się do swojego nauczyciela albo bezpośrednio do nas.

Więcej: konkurs dla Gimnazjalistów 2017

XV MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI, MATERIAŁY Z KONKURSU !

XV edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" - dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących już za nami.


1 kwietnia 2016r.w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi "liczb sofistycznie ujemnych".

Do konkursu zgłoszono 107 uczniów z 11 gimnazjów z Ożarowic, Piekar Śląskich, Rogoźnika, Siemoni, Świerklańca, i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 09:06

Czytaj więcej: XV MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI, MATERIAŁY Z KONKURSU !

XV MKM - zadania i rozwiązania

 

Zakończyła się  XV-ta edycja MKM dla uczniów Gimnazjów Bytomia i miast sąsiadujących „strzał w XLO”.

Czas na podsumowanie dopiero nadejdzie, ale już dziś można zobaczyć zdjęcia z konkursu oraz treści zadań konkursowych i ich propozycje rozwiązań. 

Czytaj więcej: XV MKM - zadania i rozwiązania

Zbliża się XV edycja konkursu dla Gimnazjalistów.

 

 W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,

 dyrekcja Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w

 
XV Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów Bytomia i miast sąsiadujących
„strzał w XLO”.

 Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Bytom.

 Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Szczegółowo zasady i przebieg konkursu jest opisany w załącznikach. Prosimy o zapoznanie się z tymi załącznikami oraz przekazanie informacji nauczycielom matematyki i pozostałym osobom zainteresowanym.

Czytaj więcej: Zbliża się XV edycja konkursu dla Gimnazjalistów.

WYNIKI ! - XIV MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO'

1 kwietnia 2015r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbył się XIV Miejski Konkurs Matematyczny - strzał w XLOdla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom. W konkursie uczestniczyło 81 uczniów gimnazjów z 5 miejscowości: Bytomia, Siemoni, Ożarowic, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9.03. Uczestnicy, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i wysłuchaniu krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB, zwiedzali 100.letni budynek naszej szkoły oraz Bytom :-) z tarasu widokowego mieszczącego się na dachu budynku, a także uczestniczyli w wykładzie ucznia klasy trzeciej X LO Sebastiana Gwoździa oraz nauczyciela PSB Bogdana Ciepłaka pt. „Jak różne symbole mogą przedstawiać te same dane – rzecz o pozycyjnych systemach liczbowych”. Następnie w auli szkolnej przystąpili do rozwiązywania "złośliwych" zadań konkursowych.

Czytaj więcej: WYNIKI ! - XIV MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO'

XIII MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI !

 XIII edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" - dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących już za nami.


2 kwietnia 2014r.w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi "wkładania problemów do szufladek".

Do konkursu zgłoszono 107 uczniów z 13 gimnazjów z Ożarowic, Piekar Śląskich, Radzionkowa, Rudy Śląskiej,  Siemoni, Świerklańca, i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 10:01

Czytaj więcej: XIII MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI !

XIII MKM dla uczniów Gimnazjów

 W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,
dyrekcja
Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w


XIII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów
Bytomia i miast sąsiadujących
strzał w XLO.

Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Bytom.

 

 

Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. W dwunastu edycjach konkursu wzięło udział ponad 2400 uczniów (z ponad 30 gimnazjów). Przy organizacji konkursu są zaangażowani uczniowie klasy naszego liceum. W czasie konkursu uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu pt. Zasada szufladkowa Dirichleta 

Czytaj więcej: XIII MKM dla uczniów Gimnazjów

XII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI !

26 marca 2013r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbyła się

XII edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących.
Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom.

Do konkursu zgłoszono 111 uczniów z 14 gimnazjów z Rudy Śląskiej, Radzionkowa, Świerklańca, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

Czytaj więcej: XII MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI !

HARMONOGRAM - XII MKM dla uczniów Gimnazjów

Dziękuję za zgłoszenie uczniów do zawodów finałowych


XII MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
dla GIMNAZJALISTÓW BYTOMIA i MIAST SĄSIADUJĄCYCH
”strzał w XLO„


Informuję, że zawody finałowe odbędą się w dniu 26.marca 2013 r. (we wtorek) . Do zawodów zgłoszonych zostało przyjętych 112 uczniów z 16 gimnazjów.


Zawody finałowe odbywać się będą według harmonogramu:

Czytaj więcej: HARMONOGRAM - XII MKM dla uczniów Gimnazjów

XII MKM dla uczniów Gimnazjów

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,
dyrekcja
Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w

XII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów
Bytomia i miast sąsiadujących
strzał w XLO.

Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Bytom.

 

Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. W jedenastu edycjach konkursu wzięło udział około 2300 uczniów (z ponad 30 gimnazjów).

Czytaj więcej: XII MKM dla uczniów Gimnazjów

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl