Wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce i działalność na rzecz Szkoły uczniowie budowlanki 23 marca br. wzięli udział w musicalu Teatru Rozrywki w Chorzowie pt. Jekkyl & Hyde.
Mroczne, pełne niepokojących brzmień partytury podkreślały koszmarną opowieść i tragizm bohatera, który prowadząc doświadczenia chemiczne, zmienił radykalnie własną osobowość.
Okazuje się, że praktyczna umiejętność posługiwania się językiem ojczystym to spore wyzwanie. Przekonali się o tym uczniowie budowlanki, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez polonistów 14 marca br. Uczestnicy w trzech etapach rozgrywki zmagali się z zadaniami zawierającymi przykłady najbardziej typowych i najczęstszych błędów językowych popełnianych przez Polaków. Odpowiadali na pytania dotyczące kultury języka i poprawności gramatycznej. Rozwiązywali zagadki językowe w formie kalamburów oraz czytali wybrane fragmenty epopei narodowej A. Mickiewicza, Pana Tadeusza.
Uczniowie klas e – monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klas c – technik budownictwa, uczestniczyli w szkoleniu montażu okien dachowych, prowadzonym przez firmę „Fakro”. Było to pierwsze z cyklu szkoleń w ramach programu „Dobry montaż”.
Uczniowie zapoznali się z pełną ofertą i działalnością firmy „Fakro” oraz przeprowadzili profesjonalny montaż okna dachowego. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne i gadżety.
Program „Dobry montaż” obok szkoleń, przewiduje także wizyty studyjne w firmach produkcyjnych, udział w targach „Budma” w Poznaniu oraz stypendia dla najlepszych uczniów w klasie patronackiej, czyli 3e Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Już 9 grudnia 2016 roku naszą Szkołę odwiedzi firma „Wkręt – met”.
Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Michalikowi za przeprowadzenie szkolenia, a firmie „Fakro” za przekazane materiały dydaktyczne dla Uczniów i Szkoły.
16 listopada w auli Państwowych Szkół Budownictwa odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016.
Wśród wyróżnionych były także dwie Uczennice naszej Szkoły: Aleksandra Nawrocka z Technikum nr 2 i Aleksandra Podsiadło z X Liceum Ogólnokształcącego.
Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ” promuje prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. W ramach inicjatywy, w naszej szkole utworzona została klasa patronacka, dzięki czemu uczniowie będę mieli doskonałą okazję do zdobycia lub pogłębienia swojej wiedzy na temat profesjonalnej instalacji okien, drzwi, bram, osłon oraz towarzyszących im rozwiązań.
W ramach kampanii, klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” utworzone zostały w trzech wybranych szkołach zawodowych w całej Polsce. Oprócz naszej placówki, są to również: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu.
Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół w Bytomiu przyniosła pozytywne rezultaty. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.
Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z Partnerami kampanii. Dzięki współpracy ze szkołą w Bytomiu, w roku szkolnym 2016/2017 jej uczniowie uczestniczyli m.in. w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. Mieli również okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych firm i wzięli udział w MONTERIADZIE 2017, która odbyła się podczas targów BUDMA w Poznaniu. To tylko przykłady wielu wspólnie zrealizowanych działań.
„Wspomnienia z wakacji”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym na najbardziej pomysłowe, ciekawe zdjęcie z wakacji.
Do końca września można wysyłać swoje propozycje na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
UCZENNICA BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY.Dorota Gołuszko, uczennica klasy 4c Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu, została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku finał odbywał się w Ostrzeszowie i zgromadził 86 młodych budowlańców z 47 szkół w Polsce.
Laur Doroty, to nie tylko uhonorowanie jej wytężonej pracy,
Dnia 19.marca br. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Domach Pasywnych i Energooszczędnych. Wraz z opiekunem mgr inż. arch. Witoldem Dąbrowskim udali się do Żywca. Na miejscu, po krótkim przywitaniu i poczęstunku przyszedł czas na pierwszy etap konkursu.
W środę 16 marca odbył się konkurs matematyczno-projektowy pt. "Matematyka wśród budowli". Konkurs polegał na stworzeniu wstępnego projektu parku. Oceniana była kreatywność, pomysł, estetyka wykonania oraz praktyczność i możliwość realizacji. Ponadto młodzież musiała ująć w swoim projekcie kilkanaście podanych odgórnie warunków (np. w parku miała znajdować się fontanna o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw). Najciekawszym warunkiem okazał się ostatni punkt „Umieść w parku dodatkowy, ciekawy element”. Pojawił się więc labirynt, wysepka na stawie, pomnik itp. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach – każda klasa wystawiła jeden zespół. Na wykonanie pracy uczestnicy mieli 3 godziny. Dozwolona była dowolna technika wykonania (pojawiły się kredki, farby, kolorowy papier).
Znamy już listy osób zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.
Znamy już listy osób zakwalifikowa- nych do finału ogólnopolskie- go Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.
NAJLEPSI UCZNIOWIE ŚLĄSKICH SZKÓŁ BUDOWLANYCH
NA OLIMPIADZIE W BYTOMIU
Słoneczna, ciepła pogoda powitała w sobotę (5 marca ) w Bytomiu uczestników XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z całego Śląska. Organizatorem zawodów były Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Bytomia, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Sponsorami generalnymi Olimpiady są firmy: FAKRO, POLSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW CEMENTU i PPG INDUSTRIES.
Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
W tym roku konkurs językowy, nie tyle sprawdzał znajomość języka
angielskiego, co wiedzę o Wielkiej Brytanii. Osoby zainteresowane miały
tydzień na zapoznanie się elementami kultury brytyjskiej zamieszczonymi
na konkretnych stronach internetowych. Pierwszy etap konkursu odbył się 4 grudnia
2015 roku. Uczestnicy rozwiązywali zadania w języku polskim. Pytania w drugiej części, 11 grudnia, były bardziej szczegółowe i już w języku angielskim. Trzecia część była debatą, w czasie której uczniowie mieli za zadanie znalezienie argumentów za i przeciw losowo wybranym problemom. Na podstawie wszystkich trzech etapów wyłoniono najlepszych- Aleksandrę Błaszczyk z klasy 1b (miejsce trzecie), Tomasza Salika z klasy 2m (miejsce drugie) oraz Klaudię Wawełczyk z klasy 2a (miejsce pierwsze). Zwycięzcy otrzymali cząstkową ocenę celującą z języka angielskiego, a na poranku wigilijnym wręczone zostały nagrody książkowe.
W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Centralny XXVIII OWiUB.
W zawodach wzięły udział reprezentacje 45 szkół budowlanych z 12 okręgów, razem 82 osoby (9 dziewcząt i 73 chłopców). Organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Wśród zaproszonych gości rangę zawodów podkreślali prorektor ds. studiów prof. Krzysztof Lebenstein, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, organizatorzy z PW i Zespołu Szkół Arch.-Bud. oraz jury zawodów. Minister Olgierd Dziekoński odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ze stosownym przesłaniem, życzeniami sukcesów dla wszystkich uczestników.
więcej informacji w poprzedniej wersji witryny
więcej informacji w poprzedniej wersji witryny
więcej informacji w poprzedniej wersji witryny
więcej informacji w poprzedniej wersji witryny
Strona 1 z 4