Tydzień życzliwości 2016

Tydzień życzliwości 2016Samorząd Uczniowski wraz z klasą 1a zorganizował obchody Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień w dniach 21- 25 listopada. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, które były ogromną szansą do okazywania sobie życzliwości.
W poniedziałek na pierwszym piętrze na specjalnie przygotowanej tablicy można było napisać parę ciepłych słów do swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli.
Wtorek był „Dniem Gentelmana” i zachęciliśmy Panów, aby w tym dniu zachowywali się i ubrali niezwykle elegancko.

Więcej: Tydzień życzliwości 2016

Tydzień życzliwości w Budowlance

Od 16 do 20 listopada 2015 r. w naszej Szkole odbywał się Tydzień Życzliwości. Przez cały ten czas nasi uczniowie byli jeszcze bardziej życzliwi niż zwykle. Wpisywali na specjalnie przygotowanej tablicy życzliwe słowa i pozdrowienia skierowane do swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli.
Konkurs na najbardziej życzliwe drzewo w Budowlance wykonane na godzinie wychowawczej wygrały klasy: 1c, 1b i 3b.

 

 • zyczliwosc4
 • zyczliwosc2
 • zyczliwosc3
 • zyczliwosc1

Pojedynek Poetów!

W PSB narodził się kolejny artysta. 25 listopada o tytuł „Poety Budowlanki” walczył metaforycznym piórem uczeń klasy II c Robert Pietryga, stając do pojedynku z ikoną Szkoły JKP. To była w pewien sposób walka pokoleń, dwóch światów. Pierwszy, w ujęciu tradycyjnym i klasycznym, został potraktowany z lekką ironią i dystansem. Przez pryzmat wspomnień z dzieciństwa Józef Kamil Pyrk snuł swą epicką opowieść przeplataną lirycznymi refleksjami. Robert przeciwstawił mu się obrazem gorzkim, pełnym młodzieńczej wrażliwości ukrytej pod maską buntu i niezgody na okrucieństwo życia. Świat Roberta to weltschmerz XXI wieku, w którym człowiek skazany jest na huragan, smutek i łzy…

Czytaj więcej: Pojedynek Poetów!

Obchody Święta Niepodległości

Uroczysta akademia, zorganizowana 10 listopada w związku z Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości, stała się tradycyjnie okazją do przyznania klasom mundurowym szkolnych stopni wojskowych. Wręczenie awansów najlepszym uczniom to forma wyróżnienia za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków szkolnych oraz pełnienie roli lidera w sporcie i na poligonach.

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w PSB

W piątek 9 listopada br. odbyły się szkolne uroczystości związane z 94. rocznicą odzyskania niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie wyznaczonych klas. Pomysł na scenariusz zrodził się kilka tygodni temu, a prace nad ostateczną wersją występów trwały niemal do ostatniej chwili. Przygotowany przez uczniów klas 3C, 1A/M, 2A, 3M i innych oraz Szkolną Orkiestrę Dętą program był bardzo różnorodny.  Obok wykonywanych przez  Orkiestrę pieśni patriotycznych, historycznego pokazu multimedialnego, symbolicznie pokazanych scen z dziejów państwa i narodu polskiego na przestrzeni lat, obfitujących w wydarzenia tragiczne i radosne, wystawione zostały fragmenty...

Czytaj więcej: Obchody Dnia Niepodległości w PSB

"Bo dziś wróżb i magii moc" czyli Andrzejki 2012 w PSB-ZS

Pełen czarów andrzejkowy wieczór zdarza się tylko raz w roku. Jak mówi stare polskie przysłowie "Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". W ten andrzejkowy wieczór życzymy wszystkim samych pomyślnych wróżb i spełnionych nadziei :) Dziękujemy klasie 1c i pani Patrycji Wojtaszak za zorganizowanie imprezy.

Jędrzejki… to dawno, dawno temu

Tak kiedyś nazywano popularne andrzejki, niezwykły dzień wróżb, w którym wg wierzeń duchy przodków powracają na ziemie, by odsłonić pozaziemskie tajemnice.
Co prawda 29 listopada w budowlance uczennice nie zaglądały do studni, by ujrzeć twarz ukochanego, jak to bywało dawniej, ale za to „Dobre Wróżki” z klasy 1b przygotowały magiczną imprezę andrzejkową. W auli pod balkonem zapanował mroczny, tajemniczy nastrój, który uczniowie mogli odczuć, biorąc udział we wróżbach karcianych, andrzejkowych losach i tradycyjnym laniu wosku. Dla smakoszy przygotowano ciasteczka z wróżbą :)


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje klasie 1b za przygotowanie i oprawę Imprezy Andrzejkowej w naszej szkole :)

 

 • DSC_0090str
 • DSC_0046str
 • DSC_0115
 • DSC_0357str
 • DSC_0037str

Patrioci z PSB-ZS

Mogłoby się wydawać, że w czasach, kiedy nie odczuwamy bezpośredniego zagrożenia utraty naszego kraju, nie ma już potrzeby manifestowania uczuć patriotycznych. Historia dziejów narodowych potwierdza, że w chwilach wyjątkowych Polak jest patriotą i potrafi utożsamiać się z ojczyzną. Takim dniem był, w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół, obchodzony uroczyście dzień 8 listopada 2013 r., w którym nauczyciele wraz z uczniami, trzymając w dłoniach biało czerwone symbole narodowe, odśpiewali chóralnie hymn Polski. Akademia z okazji Dnia Niepodległości zorganizowana przez klasę 1m mundurową X Liceum Ogólnokształcącego i wychowawcę Pana Bogdana Dudziaka przygotowana była w oparciu o różnorodne wątki związane z kulturą narodową: multimedialny zarys historii walk narodowowyzwoleńczych, liryczny wizerunek Polski objętej zaborami ukazany w wierszu Edwarda Słońskiego Ta, co nie zginęła oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich.
Gratulujemy wychowawcy i klasie oryginalnego pomysłu :)

 • 3str
 • DSC_0083str
 • DSC_0016str
 • DSC_0100str
 • str
 • DSC_0062str
 • DSC_0107str
 • DSC_0044str

 

Gra terenowa klasy 3b

8 listopada na terenie boiska szkolnego odbyła się gra terenowa, w której wzięli udział uczniowie klasy 3b pod czujnym okiem pani Agnieszki Kik. Uczniowie stworzyli grupy. Ich zadaniem było rozwiązanie zagadek i rozpoznanie w jak najszybszym czasie,  największej ilości gatunków roślin poznanych wcześniej. Wspólnymi siłami rozpoznawali poszczególne gatunki, korzystając z informacji zdobytych podczas lekcji. Każdy starał się jak mógł, aby uzyskać najlepszy wynik. Była to dobra forma powtórki, w której wszyscy chętnie wzięli udział. Zwyciężyła  grupa w składzie: Sonia Rydzek, Maja Dudek, Anna Jędrzejczak, Karolina Kubieniec, Aleksandra Kubieniec oraz Marlena Tomaszewska.
W nagrodę dostali dyplom oraz- bardzo ciekawy pomysł autorstwa Pani Agnieszki Kik- Złotą Szyszkę. Na wyróżnienie, w postaci batoników, zasłużyła również grupa, w której znaleźli się: Patrycja Dróżdż, Maciej Radwoń, Justyna Dziedzic, Bartosz Nawrot oraz Karolina Stacha, ponieważ mieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a największe gratulacje i podziękowania należą się pani Agnieszce Kik za pomysłowość, oryginalne rymy, poświęcenie czasu na wymyślenie tak ciekawej gry oraz mile spędzony czas.

 

Szkolna Wampiriada

Podobno wampiry nie lubią czosnku i cebuli, ale nasze „szkolne upiory” miały niemały problem ze zjedzeniem… jabłka zawiązanego na sznurku Puszcza oczko. 4 listopada w auli PSB-ZS zapanował nastrój horroru, strachu, leku i przerażenia. Postaci rodem z romantyzmu: rusałki, mary, strzygi, upiory, utopce, zmory i wilkołaki stanęły do walki o miano „Najciekawszej postaci z horroru”. Reprezentujący poszczególne klasy uczniowie, odziani w mroczne szaty, musieli wykazać się znajomością zjawisk nadprzyrodzonych oraz historią najbardziej szokujących i przerażających bohaterów fantastyki grozy.

           

I miejsce – Umarlaki (zombi) z klasy I b

Czytaj więcej: Szkolna Wampiriada

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl