Jesteśmy Mistrzami!!!

W piątek, 2 marca w hali sportowej ,,Na skarpie" reprezentacja naszej szkoły sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Bytomia w Siatkówce chłopców. Nasi Panowie przyzwyczaili nas do tego że systematycznie stawali na podium miejskich rozgrywek, jednak ostatnie zwycięstwo w tych prestiżowych  zmaganiach odnieśliśmy kilkanaście lat temu.
Droga do finałów poprzedzona była dwoma Turniejami rozgrywanymi w poprzednim tygodniu. W grupie eliminacyjnej pokonaliśmy Smolenia  (2:1) oraz  Elektronika (2:0).
Po eliminacjach przyszła kolej na  półfinały. W tych trafiliśmy do tzw. ,,grupy śmierci" złożonej z najlepszej trójki zespołów poprzedniej edycji mistrzostw.
Gospodarzem turnieju było IV L.O. 
Popularny Sikorak, grając na własnym parkiecie postawił bardzo wymagające warunki naszej ekipie. Chłopcy z ,,Budowlanki" przystąpili do meczu jednak bez żadnych kompleksów i po znakomitej grze pokonali Wicemistrzów z poprzedniego roku 2:0.
Po gospodarzach przyszła kolej na reprezentację ZST.  Mistrzowie z poprzedniego sezonu również postawili wysoko poprzeczkę, jednak była ona nie wystarczająca na naszych ambitnych graczy. Po emocjonującym meczu zwyciężyliśmy ponownie 2:0, zajmując pierwsze miejsce w ciężkiej grupie!  Po chwili przyszła refleksja..
Skoro zwyciężyliśmy największych asów poprzedniego sezonu, to o co teraz walczymy... ?!
Odpowiedź przyszła już w piątkowy Turnieju finałowym. W pierwszym meczu pokonaliśmy Samochodówkę 2:0 i droga do upragnionego tytułu stanęła otworem. Wystarczyło ugrać jeszcze punkt ze Smoleniem, co zaraz nastąpiło i po pierwszym secie ,,Złota" reprezentacja Budowlanki odtańczyła taniec zwycięstwa :)
Nasza drużyna była połączeniem rutyny z młodością. 
Spokój w grze wprowadzili maturzyści z klasy 4c: Arkadiusz Kozłowski, Tomek Wikarek i Kacper Szymanek. Popularny ,,Koza" sprawdził się znakomicie w roli rozgrywającego, choć przed Mistrzostwami pragnął być atakującym ;)
To m.inn. dzięki jego piłkom oraz  Daniela Pukocza (3c) na najlepszego gracza zawodów wyrósł  nasz sympatyczny ,,Dugi".  Dominik Jakuszczonek pokazał swój kunszt, i jak  przystało na kapitana  był motorem napędowym zespołu.
Oprócz Dominika, klasę 2bc reprezentowali: Adrian Kloszczyk, oraz Grzesiu Hernik. Powiew świeżości do reprezentacji wnieśli ,,pierwszaki" z 1c, Mateusz Tokarz i grający na  libero Marcel Ciepiela. Oprócz wymienionych szkołę godnie reprezentowali jeszcze Szymon Zrałek z 2a oraz Wacław Milewski z klasy 2e.
Szeroka kadra Budowlanki trenująca w ramach zajęć SKS-u jest jeszcze liczniejsza, jednak nazwiska kolejnych bohaterów poznamy w następnym roku. Opiekunem zespołu jest Sebastian Jarzębak.
Przed nami jeszcze kilka tygodni wzmożonej pracy, ponieważ w nie długim czasie  będziemy reprezentować Bytom w rozgrywkach rejonowych, a po nich mamy nadzieję w rozgrywkach wojewódzkich..
(S.J.)
 
Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl