Brąz koszykarzy

W poniedziałek, 19 lutego b.r. męska reprezentacja naszej szkoły sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Bytomia w koszykówce. O ile w innych dyscyplinach przedstawiciele naszej szkoły przyzwyczaili nas do sukcesów, o tyle w baskecie ostatnimi czasy byliśmy raczej tłem dla innych zespołów.
Droga do brązu zaczęła się od grupy eliminacyjnej, rozgrywanej w sali gimnastycznej popularnego ,,Żeroma".
Tam, na inaugurację turnieju rozgraliśmy spotkanie przeciwko ZSGH które w zeszłym roku zdobyło III miejsce Mistrzostw Bytomia.
Mecz był zaciętym widowiskiem, jednak po pierwszej kwarcie ekipa PSB zaczęła już budować przewagę. Z każdą kwartą nasi ambitni gracze dorzucali punktów by ostatecznie zwyciężyć 33:20.

Znakomicie w kadrze naszego zespołu zadebiutował Marcin Janus. Jak się okazało, pierwszoroczniak z klasy 1m ma nie tylko dryg do dowodzenia swoja klasą, ale  i do kierowania grą drużyny. Znakomicie wtórował mu w tym kolejny z debiutantów, nie młody już Arkadiusz Kozłowski z 4c ;) Obaj rozgrywający znakomicie obsługiwali swoich współpartnerów, a w wykańczaniu akcji   brylował  kolejny z maturzystów Damian Szarek. W końcowy wynik wkład miał w zasadzie cały zespół który z wielką determinacją przystąpił do zawodów.
Zwycięstwo to, jak się póżniej okazało było kluczowe dla zdobycia brązu ponieważ zwycięstwo w grupie gwarantowało już fazę medalową.
Kolejny mecz był już formalnością. Reprezentacja gospodarzy nie ma ostatnio dobrej passy co potwierdziło się w meczu przeciwko naszym Asom. Ekipa Budowlanki ,,przejechała się " po rywalach zwyciężając 69:14.
Po tak znakomitych eliminacjach przyszły apetyty na więcej. W Turnieju Finałowym rozgrywanym w hali sportowej przy ulicy Kosynierów nie było już przysłowiowych ,,Ogórków". Na  przeciwko naszych koszykarzy stanęli reprezentanci ZST i ZSMS. Oba zespoły naszpikowane zawodnikami na co dzień trenującymi tą widowiskową dyscyplinę, wyrastały na faworytów finałów.
Dzięki ambitnej postawie równorzędną walkę toczyliśmy z reprezentacją ZST. Wynik przez znaczną część meczu pozostawał nie rozstrzygnięty, jednak kłopoty naszego teamu rozpoczęły się z chwilą zejścia za piąty faul głównego defensora. Nasz wysoki ,,Center" , Dominik Jakuszczonek dopóki przebywał na boisku stanowił potężną przeszkodę dla przeciwników. Po jego zejściu przewagę wzrostową przejęli rywale co skrzętnie wykorzystali zwyciężając 32:20.  Następny mecz graliśmy bezpośrednio po potyczce z ZST. Na przeciwko nas stanęła reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego złożona z samych koszykarzy. Podmęczeni, oraz mniej doświadczeni w rozgrywkach na tym poziomie z pewnością nie należeliśmy do faworytów. Szybko poczuliśmy siłę koszykarskiej drużyny stopniowo oddając pola rywalom.
Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem, jak się póżniej okazało ekipy Mistrzów Bytomia.
Pomimo słabszych wyników w finałach, występ dzielnych koszykarzy należy uznać za sukces, ponieważ po wielu latach nasza kadra wróciła na podium.
Skład brązowych medalistów:
Damian Szarek (kpt), Arkadiusz Kozłowski, Damian Damek, Kacper Szymanek, Dominik Jakuszczonek, Grzegorz Hernik, Adrian Kloszczyk, Adrian Mateja, Aleksander Bańbuła, Marcin Janus, Karol Sapota, Kacper Kwiecień.
Opiekunem zespołu był Sebastian Jarzębak.
 
Kilkanaście  dni wcześniej swoje zmagania zakończyły również reprezentantki  naszej szkoły. Zespół dziewcząt w dość pechowych okolicznościach zajął  4 miejsce w koszykarskich zmaganiach.
Dziewczyny wystąpiły w następującym składzie:
Dorota Koptas, Natalia Stokłosa, Kinga Domagała, Justyna Ludwiszewska, Sandra Marczak, Zuzanna Kempka, Marlena Mysiak, Agata Nowak, Wiktoria Rożnowska, Marta Szpyrka.
Opiekunem zespołu była Aleksandra Paczkowska
 
(S.J.)

  • n02
  • n05
  • n01
  • n07
  • n03
  • n04
  • n06
Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl