Niezwyciężone siatkarki klasy 2b!

Zakończyły się zmagania o Mistrzostwo Szkoły w siatkówce dziewcząt.
Znakomity występ zanotowały reprezentanki klasy 2b, które przeszły przez Turniej jak przysłowiowy huragan. Drugolasistki nie straciły nawet seta w meczach grupy eliminacyjnej i pucharowej. Jak smakuje utrata seta przekonały się dopiero w dzisiejszym (środa 15.03.2017) meczu finałowym. W wielkim finale, na przeciwko 2b stanęła ambitna ekipa pierwszoklasistek z liceum architektonicznego....

Rozpoczęło się tradycyjnie od dominacji kl 2b, która bez większych problemów wygrała pierwszego seta. Siatkówka bywa jednak przewrotna. Drugi set to przebudzenie dziewcząt z kl 1a, które po zaciętej walce doprowadziły do remisu. Tie-break to zwykle olbrzymia próba nerwów. Większą odpornością wykazały się siatkarki z technikum architektury krajobrazu które po koncertowej grze wysoko wygrały trzeciego seta i ostatecznie pokonały rywalki z 1 a wynikiem 2:1 (25:12; 23:25; 15:10).
Skład Mistrzyń z klasy 2b: Zuzanna Kempka, Agata Szastok, Marta Serweta, Julia Ochman, Natalia Scigała, Karina Ziółkowska oraz Oliwia Kunicka z klasy 2c.
Skład Vice Mistrzyń: Weronika Gargas, Magdalena Słyk, Martyna Plewnia, Natalia Borowiecka, Natalia Stokłosa, Wiktoria Stefańska, Kinga Domagała, Marta Szpyrka, Alicja Ożóg.

W meczu o brązowy medal Mistrzostw Szkoły spotkały się reprezentacje klasy 1m i 2am.
Pierwszaki z mundurówki szybko wyszły na prowadzenie nie oddając go już do samego końca.
W efekcie mecz zakończył się okazałym zwycięstwem 2:0, w obu setach wynikiem 25:12.
Skład zdobywczyń III miejsca:
Angelika Szczepanik,  Wiktoria Wójcik, Ewelina Kochanek, Karolina Kochanek, Alicja Konieczna, Wiktoria Bogdańska, Roksana Skiba, Paulina Struzik.
Skład zdobywczyń IV miejsca: Oliwia Ners, Julia Jaworek, Marta Noworzyn, Monika Mamcarz, Ola Podsiadło,Ewa Golus, Wiktoria Rożnowska.

Na przyszły tydzień zaplanowany jest Turniej Finałowy chłopców. Po nim tradycyjnie rozegrany zostanie mecz o Super Puchar pomiędzy Mistrzem szkoły a reprezentacją nauczycieli.