W tej części umieszczamy Aktualności.

Pamiętaj jednak, że szereg spraw bieżących jest dostępnych na Facebooku!

3A i mała przestrzeń

 

 

18. października odbyły się kolejne zajęcia projektowe w klasach architektonicznych. Tym razem w twórcze zmagania została zaangażowana klasa 3A. Zadanie polegało na zaprojektowaniu, w formie makiety, mieszkania dla dwóch dorosłych osób. Podstawowy problem projektowy polegał na tym że młodzi adepci architektury musieli zrealizować zadanie dysponując powierzchnią zaledwie 15 metrów kwadratowych. Część praktyczną ćwiczenia poprzedził wykład i prezentacja najmniejszych domów i powierzchni mieszkalnych. Prace wykonywane były w skali 1:10. Dzięki ćwiczeniu, uczniowie niemal bezpośrednio doświadczyli problemów związanych z racjonalnym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni, ergonomią i projektową dyscypliną.

 • IMG_7718
 • IMG_7719
 • zdjcie tytuowe13may dom13
 • IMG_7707
 • IMG_7715
 • IMG_7712
 • IMG_7710
 • IMG_7702

z cyklu: Talenty Naszych Absolwentów

Niezwykle miłą informację przyniósł "Dziennik Zachodni". Nasze absolwentki klasy architektonicznej: KAROLINA DYBAŁA i WERONIKA KRÓL, pod opieką architekta WOJCIECHA GWIZDAKA z pracowni 2G Studio, wygrały konkurs na projekt toalet w katowickim "Spodku".
Gratulujemy sukcesu i kreatywności!

 • ar2
 • ar3
 • ar4
 • ar

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela obchodzony był w naszej Szkole 13 października. W tym dniu, w ramach podziękowania za trud i pracę włożoną w edukację i wychowanie uczniów, Pani Dyrektor, Anna Hyla wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Szczególne wyróżnienie za ubiegły rok szkolny uzyskali Panowie: Bogdan Dudziak (Nagroda Kuratora Oświaty) i Witold Dąbrowski (Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia).

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Wycieczka do Recklinghausen.

W dniach 01.09-04.09.2017. odbyła się wycieczka szkolna do miasta Recklinghausen. W malowniczej miejscowości niemieckiej organizowano w tym czasie uroczystości 34. Beuthener Heimattreffen. Z tej okazji Szkolna orkiestra dęta wystąpiła przed publicznością , prezentując wszystkim wybranym znane i lubiane utwory muzyczne.

Czytaj więcej: Wycieczka do Recklinghausen.

SIŁA SIECI.

Dzięki aktywności internetowej i w większości pozytywnym komentarzom Uczniów, Rodziców, Absolwentów i Sympatyków Bytomskiej Budowlanki, Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych ZADOWOLONY KLIENT. Dziękujemy i prosimy o więcej. 

Czytaj więcej: SIŁA SIECI.

Sztafeta Pokoleń w Klasie 2A

W klasie 2A odbyły się pierwsze w tym sezonie dydaktycznym zajęcia projektowe. Tym razem w roli wykładowców wystąpili absolwenci klasy architektonicznej, a obecnie studenci architektury. Zajęcia przygotowali i poprowadzili : Karo Dybała, Weronika Król i Artur " Arczi" Koszowski. Ćwiczenie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu architektonu opartego o powielenie w różnej konfiguracji uprzednio wykonanej bryły ( modułu). Zajęcia pozwoliły uczniom na zmierzenie się z takimi projektowymi wartościami jak symetria, dynamika, dominanta czy akcent. Bliski i bezpośredni kontakt między prowadzącymi a uczniem był dodatkową wartością i  ciekawym doświadczeniem dla obydwu stron.

Czytaj więcej: Sztafeta Pokoleń w Klasie 2A

Kompania na Topie!

14. września Nasza Kompania Reprezentacyjna, pod dowództwem szkolnego sierżanta Wojciecha Małeckiego, zdobyła I miejsce w II Turnieju Musztry Paradnej, zdobywając tym samym Puchar Dowódcy Wojsk Specjalnych w Lublińcu. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Kompania na Topie!

"Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..."

" Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..." czyli Narodowe Czytanie "Wesela" w PSB, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Narodowe Czytanie jest organizowane co roku przez Prezydenta RP. Do 6. edycji w głosowaniu wybrana została lektura Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Celem Narodowego czytania jest przypomnienie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, promocji czytelnictwa, uwrażliwienie na piękno literatury i podkreślenie roli, jaka wybrane utwory odgrywały w naszej historii i kulturze.

 

Czytaj więcej: "Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa..."

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl